notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

A hennafestés

Bejelentkezés  |  Regisztráció  | 2024. Július 27. Szombat - Olga
hirdetes
 | Szerző: Puskás Rékka
címkék: Csajos, Divat, DIY, Érdekességek, , Nyár

Varázslatos minták a nyárra: a hennafestés

A hennafestés kultúrája

Tetszenek a bőrre festett minták, de ódzkodsz a véglegességtől? Mutatok egy alternatívát, amely tartósabb a bőrfilcnél, de nem kell életed végéig viselni, ráadásul fájdalommentes is. Nem más ez, mint a hennafestés. A világ számos pontján többezer éves múltra tekint vissza a kultúrája, több variációja is létezik a szín, tartósság és eredeti rendeltetés függvényében.

A henna története

A henna növény

A henna növény egy Észak-Afrikában, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos virágos cserje. A leveleiben található színanyag narancsos színűre fogja be a hajat és a bőrt. Maga a növény nem fog, a levelekből egy eljárást követően válik festékanyag. Emellett használják még bőr tartósítására, gombaölő szerként és nyomokban megtalálható egyes parfümökben is.

hirdetes

A henna massza készítése és használata

Kezdetekben, mintegy 5000 éve még nem dekorálási, hanem gyógyító céllal alkalmazták. Ez később megváltozott; Dél-Ázsiában, Észak-Afrikában és a Közel-Keleten hagyományőrző eseményeken, mint például esküvőkön használták. Mára az egész világon elterjedt, leggyakrabban fesztiválokon lehet találkozni vele olyan régiókban, ahol nem kulturális örökség. A növény leveleit ki kell szárítani, összezúzni, és forró vízzel (más szín eléréséhez egyéb anyagokkal) vegyíteni. Manapság lehet már tubusban is kapni, azonban ezekkel vigyázni kell, mert nem csak természetes anyagokat tartalmazhat. De könnyen hozzá lehet jutni hennaporhoz is, amit házilag is be tudunk keverni. Az arányok receptenként változnak, a hozzávalók általában ugyanazok. A hennaporhoz feketekávét, feketeteát, vagy citromlevet adunk. Ezek biztosítják a savas környezetet, melyben a henna molekuláiban lévő festékanyag fel tud szabadulni. Illóolajat is feltétlen adjunk hozzá, ez biztosítja a bőrön a festés tartósságát. Legszerencsésebb eukaliptusz, vagy levendulaolajat, esetleg teafaolajat használni. Ezek mellett még cukrot kell a péphez adni, ami gondoskodik róla, hogy a bőrön lassan száradjon meg a massza, ezáltal erősebb, tartósabb színt eredményez. A fogkrém állagú pasztát ezután 6-12 órát sötét, hűvös helyen pihentetni kell, hogy az alkotóelemek megfelelően összeérjenek. 
A kész pempő ne érintkezzen fém felülettel, tehát ne fém tálba készítsük és ne fémes tubust használjunk a festésnél se. Otthon legegyszerűbben sütőpapírból tudunk tölcsért készíteni, azt celluxszal kívülről leragasztani és mehet a rajzolás!

A következő oldalon a fekete hennáról és annak veszélyeiről olvashatsz.

hirdetes

hirdetes




IRATKOZZ FEL A HÍRLEVELÜNKRE!X
Érdekelnek a legfrisebb divathírek, legújabb blogbejegyzéseink?


A 'FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE' gomb megnyomásával hozzájárulást adsz a hírlevelek fogadásához és elfogadod az Adatvédelmi Szabályzatunkat.