notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

A gél lakk és műköröm közötti különbség

Bejelentkezés  |  Regisztráció  | 2024. Április 25. Csütörtök - Márk
hirdetes
címkék: Köröm

Gél lakk, vagy műköröm?

Gél lakk

Vannak azonban olyan munkák, amelyek túlzottan igénybe veszik a körmöt, és a sima gél lakk hamar megkopik. Ezek a munkák általában a sok vizezéssel, kézmosással, súrolással járó feladatok, illetve azok, ahol a körmünket használjuk a munka során "eszközként", így kitéve azt mindenféle fizikai behatásnak. Leggyakoribb ezek közül, amikor valaki a billentyűzeten nem az ujjbegyével, hanem a körme hegyével gépel. Ezeknek a hölgyeknek inkább a műkörmöt ajánlom a gél lakkal szemben. Elkészítési ideje tovább tart ugyan, ez abból ered, hogy több anyag kerül a körömre, amit aztán formára reszelnek. Viszont ez egy olyan szilárd réteget hoz létre a köröm felszínén, ami - ha helyesen van megépítve, és nem éri extrém fizikai hatás - akkor biztosan nem törik le a következő töltés idejéig.
hirdetes
 
Vannak olyan hölgyek, akiknek a körme papír vékonyságú, állandóan bereped, hajlik. Nekik mindenképpen a műköröm a megfelelő választás. Sajnos sok vendégem anyagi megfontolásból csináltat gél lakkot, hiszen ez olcsóbb, de a körmük annyira puha, hogy pár miliméteres hossznál már elkezd behajlani, és ahol az anyag sokat hajlik, ott előbb-utóbb el fogja engedni a felületet, amihez tapad. Ezért fontos szem előtt tartani, hogy a körmünknek megfelelő erősségű anyagot válasszunk, hiszen ha hamar lepattogzik lakk, gyakrabban kell látogatnunk a manikűröst, amivel havi szinten anyagilag ugyanúgy jönnénk ki, mintha egy tartósabb műkörmöt csináltatnánk, ami legalább egy héttel tovább bírja.
hirdetes

hirdetes




IRATKOZZ FEL A HÍRLEVELÜNKRE!X
Érdekelnek a legfrisebb divathírek, legújabb blogbejegyzéseink?


A 'FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE' gomb megnyomásával hozzájárulást adsz a hírlevelek fogadásához és elfogadod az Adatvédelmi Szabályzatunkat.