notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

A következő szavakat a királyi család sohasem ejti ki!

Bejelentkezés  |  Regisztráció  | 2024. Március 19. Kedd - József
hirdetes
 | Szerző: LK
címkék: Érdekességek

Ezeket a szavakat soha nem használja a brit királyi család

A következő szavakat a királyi család sohasem ejti ki!

A brit királyi család tagjainak élete korántsem olyan egyszerű, mint azt olyan sokan hinnék. A megannyi szigorú protokoll mellett még nyelvhasználatukra is oda kell figyelniük, ami meglepő mértékben eltér egy „hétköznapi” brit állampolgárétól – és itt nem csak az illemre kell gondolni.  Egy óvatlan nyelvbotlás ugyanis könnyedén leránthatja a leplet a család tagjainak kevésbé nemes származásáról. Az alábbiakban olyan szavakat sorolunk fel, amelyeket a brit uralkodói család tagjai szájából valószínűleg sosem hallunk majd.

Dad (apa, apu)

Egy „átlagos” brit mum és dad (anya és apa) szavakkal fordul szüleihez. Azonban a királyi családban kissé másképpen működnek a dolgok. Károly herceg mummy néven emlegette a királynét egy ünnepség alapján, ami minden bizonnyal azt jelenti, hogy Fülöp herceg a család daddyje. A mummy és a daddy valamivel személyesebb megszólítások az angol nyelvben a szülők irányába, és leginkább a magyar anyucihoz és apucihoz hasonlíthatók.

hirdetes

 

Posh (flancos, sikkes, stb.)

Sokan hiszik azt, hogy a posh (azaz flancos, piperkőc, fess, menő) szó elterjedt a brit nemesek között, azonban a felső osztály ehelyett a smart kifejezést használja. Ez az egyszerű szó temérdek jelentéssel bír, azonban – mint a legtöbb angol szó – attól a kontextustól függ, amiben használják. A királyi család esetében minden bizonnyal az elegáns, csinos, divatos és hasonló jelentések nemes megfelelője.

 

 

 

Afternoon / High tea (délutáni teázás)

A brit teakultúra az világszerte híres, azonban épp a brit királyi család az, amelynek tagjai nem használják a brit köznyelvben elterjedt afternoon tea és high tea kifejezéseket (mindkettő a délutáni teázásra utal). Ehelyett egész egyszerűen suppernek, azaz vacsorának nevezik.

 

Dinner (vacsora)

A királyi család nem rendez vacsorákat, ha nincs rá jó oka. Az angol dinner, azaz vacsora szó csupán akkor kerül elő, ha valamilyen hivatalos, meghívásos eseményről van szó a palotában.

hirdetes

hirdetes




IRATKOZZ FEL A HÍRLEVELÜNKRE!X
Érdekelnek a legfrisebb divathírek, legújabb blogbejegyzéseink?


A 'FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE' gomb megnyomásával hozzájárulást adsz a hírlevelek fogadásához és elfogadod az Adatvédelmi Szabályzatunkat.