notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Stella Nina McCartney (London, 1971. szeptember 13.) angol divattervező. Szülei az egykori Beatles tag Sir Paul McCartney és annak első felesége, Linda McCartney. Szépségápolási, divat fogalmak leírásai. Minden, ami divat, szépségápolás, öltözködés, stílu

Bejelentkezés  |  Regisztráció  | 2024. Szeptember 7. Szombat - Regina
hirdetes

Stella McCartney

hirdetes

Kezdetek

 
Stella McCartneyt 12 éves korában kezdte érdekelni a divattervezés, amikor elkészítette élete első dzsekijét. Három évvel később már Christian Lacroix műhelyében gyakornokként annak első kollekcióján dolgozott.
 
A londoni Central Saint Martins College of Art and Design-ban tanult divattervezést az 1990-es évek elején. Vizsgakollekcióját 1995-ben szupermodell barátnői, többek között Naomi Campbell és Kate Moss mutatták be, a háttérben pedig az apja által az alkalomra komponált Stella May Day című dal szólt. A teljes kollekciót megvette a londoni Tokio butik.
 
A vegetariánus és állatvédő Stella McCartney nem használ szőrmét vagy bőrt a ruháihoz. Dolgozik viszont egyéb állati eredetű anyagokkal, például gyapjúval és selyemmel.
 

Chloé, Gucci, CARE

 
1997-ben Stella McCartneyt kinevezték a párizsi Chloé divatház vezető tervezőjévé, ahol Karl Lagerfeldet követte ebben a pozícióban. Lagerfeld nem örült a divatház választásának: „A Chloénak nagy nevet kellett volna választania. Ez az ugyan, de a zenében, nem a divatban. Reméljük van olyan tehetséges, mint az apja.”  A kezdeti kételyek ellenére McCartney ruhái jó kritikát kaptak és a divatház profitját is alaposan megnövelték.
 
Stella McCartney kapta a VH1 tévécsatorna és a Vogue magazin közös „Az év divattervezője” díját 2000-ben, amit apja adott át. A köszönőbeszédben Stella a díjat édesanyjának ajánlotta. Ugyanebben az évben esküvői ruhát tervezett Madonna számára.
 
2001-ben, McCartney otthagyta a Chloé-t, hogy csatlakozzon a Gucci házhoz, amin belül saját luxuscikk-vonalat tervez. A vonal központi üzletei New York-ban, Londonban és Los Angeles-ben vannak, további üzletekkel Sanghajban, Pekingben, Szingapúrban, Bahreinben, Bengaluruban és Moszkvában.
 
2007 januárjában Stella McCartney piacra dobta a CARE nevű, 100%-ban természetes eredetű bőrápoló termékcsaládot.
 

Együttműködés

 
2004-ben Stella McCartney tervezte a kosztümöket, amiket Madonna a Re-Invention turné során viselt, illetve Annie Lennox nyári turnéja ruháit is. Ugyanebben az évben jelmezt tervezett Gwyneth Paltrow és Jude Law számára a Sky kapitány és a holnap világa című filmben.
 
Szintén 2004-ben kezdődött hosszú kapcsolata az Adidas céggel, amely számára „Adidas by Stella McCartney” márkanévvel tervez sportruhákat és táskákat.
 
Azzal a céllal, hogy szélesebb körben felhívja saját márkájára a figyelmet, és rajongói számára megfizethető ruhákat tervezzen, 2005-ben a H&M üzletláncnak tervezett ruhákat és kiegészítőket. A vonal darabjait gyakorlatilag a boltokba kerülés napján elkapkodták, mivel a ruhák nagyon hasonlítottak Stella luxuskollekciójához.
 
Újabb hisztérikus vásárlótömeget vonzott az a 42 darabos limitált széria, amit kizárólag az ausztrál Target üzletlánc 100 boltjában lehetett kapni 2007. március 12.-től. A teljes kollekció perceken belül elfogyott, miközben a vásárlók kiabáltak, kirakati babákról rángatták le az utolsó darabokat és időnként össze is verekedtek.
 
2008 februárjában került piacra az új-zélandi Bendon cég számára tervezett fehérneműkollekció, 2008 őszén pedig megjelent az amerikai LeSportsac cég számára készült első táskakollekciója.
 
McCartney Gary Hume, R. Crumb, Jeff Koons, David Remfry és Ed Ruscha művészekkel is dolgozott közös munkákon.
 
Forrás: Wikipédia
hirdetes

címkék:



IRATKOZZ FEL A HÍRLEVELÜNKRE!X
Érdekelnek a legfrisebb divathírek, legújabb blogbejegyzéseink?


A 'FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE' gomb megnyomásával hozzájárulást adsz a hírlevelek fogadásához és elfogadod az Adatvédelmi Szabályzatunkat.